Interesuje mnie wszystko co jest związane ze stylem życia: wystrój wnętrz, design, moda, kuchnia, sposób spędzania wolnego czasu i sposób spędzania czasu z dziećmi. Uwielbiam stare domy, stare przedmioty, stare meble, w które można tchnąć nowe życie i stworzyć je na nowo w zupełnie nowej formie i stylu.
poniedziałek, 18 lutego 2013

udało mi się w stercie zakurzonych rzeczy wyłowić coś, co od razu przykuło moją uwagę, cena była niezwykle atrakcyjna! więc z myślą o nowym tarasie i ogrodzie kupiłam ten fajny lampion, wymagał odkurzenia a teraz muszę go trochę przewietrzyć

lampion

W sobotę byłam w mojej ulubionej "dziadowni" i wyszperałam piękny wazon, przypomina mi bryłę lodu (na przygnębienie zimowe jak znalazł ;))

wazon

... to przechodzą mnie dreszcze, mam już dość !!!

nie byłam w tym roku na żadnych "ocieplających" wakacjach :(

pocieszam się tulipanami

tylipany

11:20, ani_anka
Link Dodaj komentarz »
piątek, 15 lutego 2013

Teraz jest taka pora nijaka, strasznie długo zastanawiałam się czym drzwi upiększyć? I w końcu zrobiłam wianek z gazet.

Uwielbiam robić coś z niczego, marzy mi się taki wianek ze złomu (śruby, sprężyny i inne śmieci)

wianek z papieru

wianek z papieru

wtorek, 12 lutego 2013

Teodor dostał pod choinkę zestaw typu "zrób to sam" i przy okazji balu kanawałowego w szkole podjęliśmy próbę wykonania maski pirata z owego zestawu. Wyszło całkiem nieźle aczkolwiek przy bardzo dużej pomocy mamy :).

To tak apropos zakończenia karnawału.

poniedziałek, 11 lutego 2013

Zapisałam dziecko w czasie ferii na cykl zajęć artystyczno - poznawczych :) w pobliskim ośrodku kultury i jakież było moje ogromne zdziwienie, że tuż przed rozpoczęciem zajęć zadzwoniła do mnie pani oragnizatorka, zmatwiona, że orócz mojego dziecka będzie jeszcze tylko jedno! jakoś udało mi się zorganizować jeszcze dwójkę dzieci i zajęcia odbyły się! Hura!

Dzieci miały zajęcia ruchowe - podobno były najbardziej porządane :D

Zajęcia poznawcze o innych kulturach i lądach.

Zajęcia plastyczne, których efekt prezentuję poniżej:

ferie

Znajomi zabrali nas na przebieżkę niedzielną ale jakoś nie odnotowałam gdzie to było :)

dla naszego dziecka było super, bo były górki, skałki i las! wszystko czego potrzeba :) jak wracaliśmy zwierzył mi się, że nie bardzo lubi, kiedy zabieramy go w miejsca w których zwiedza się domy (czyli zabytki, muzea itp.) woli przyrodę

górki

Nieopodal stacji Jerzmanice Zdrój znajdują się tory kolojowe wiszące w powietrzu! ziemia spod torowiska została "wymyta" przez pobliską rzekę

tory

Przez weekend korzystaliśmy z gościnności znajomych i zwiedzaliśmy ich rodzinne okolice. Mieliśmy okazaję zajrzeć do fajnych miejscowych zakamarków.

Na przykład "zajechaliśmy" na stację Jerzmanice Zdrój, oczywiście dworzec jest piękny, oczywiście zdewastowany i niszczejący, widać nieśmiałe próby odnawiania ale daleko jeszcze do uczynienia z tego miejsca atrakcji turystycznej :(

stacja kolejowa

a jest na co popatrzeć ponieważ tuż obok jest fajna skałka na którą ktoś już nawet próbował się wspinać

skałka

jest też "zdrój"

źródło

 

 

Nie mieliśmy żadnych feriowych planów, żadnego dłuższego wyjazdu ale mniejsze wycieczki nam się trafiały :)

Jedną z nich było wejście na Ostrzycę - wygasły wulkan w Sudetach (w przypadku Teosia, to było wbiegnięcie na Ostrzycę! ).

ostrzyca

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 16