Interesuje mnie wszystko co jest związane ze stylem życia: wystrój wnętrz, design, moda, kuchnia, sposób spędzania wolnego czasu i sposób spędzania czasu z dziećmi. Uwielbiam stare domy, stare przedmioty, stare meble, w które można tchnąć nowe życie i stworzyć je na nowo w zupełnie nowej formie i stylu.
niedziela, 08 listopada 2015

wczoraj zaliczyłam wieczór z Rubenem Ostlundem

trzy świetne filmy

"Mimowolnie" film o presji o wpływie otoczenia na nasze zachowanie, kilka historyjek które pokazują jak łatwo można zmanipulować innych/być zmanipulowanym i jak trudno jest podejmować własne decyzje będąc w grupie, ile odwagi wymaga asertywność 

"Gra" bardzo przypominała mi "Alpha dog" chociaż realia zupełnie inne to jednak zdawało mi się, że w obu historiach przypadek sprawiał, że sprawa potoczyła się tak a nie inaczej a ludzie poddawali się biegowi zdarzeń.

Film jest o przemocy wśród dzieci również o manipulacji. Pokazuje z jednej strony bandę imigrantów, którzy muszą sobie radzić i dzięki sprytowi, przebiegłości i manipulacji okradają inne dzieciaki. Z drugiej strony są niezaradne, wychuchane, naiwne miejscowe dzieciaki niezdolne do obrony, nieumiejące się skutecznie obronić.

No i wreszcie historyjka z kołyską i końcówka filmu, która pokazuje widzowi, że jedni i drudzy to po prostu dzieci.

"Turysta" zeszłoroczny zdobywca nagrody w Cannes. Film o tym, że nie wiemy jak zachowamy się w sytuacji ekstremalnej ale to co możemy zrobić to umiejętność skonfrontowania się z własnymi uczuciami i emocjami. Świetny film o relacjach rodzinnych o subtelnych interakcjach zachodzących pomiędzy małżonkami, dziećmi, napotkanymi ludźmi.

Wszystkie trzy świetne. 

09:29, ani_anka
Link Dodaj komentarz »
sobota, 07 listopada 2015

czasami przy okazji spaceru po lesie robimy taką własną akcję sprzątania ziemi

to zbiory z dwukilometrowego spaceru

sprzątanie lasu

piątek, 06 listopada 2015

Sama w to nie wierzę ale w ciągu niespełna roku udało mi się uszkodzić auto po raz czwarty po 15 latach bezszkodowej jazdy.

O co chodzi? nie wiem :(

Zaczęło się od tego, że w Wigilię zeszłego roku nie zmieściłam się w naszej bramie i zrobiłam takie małe malutkie otarcie, mąż twierdził że wcale nie jest takie małe ale mi się wydawało, że jak poślinić błotnik to prawie nic nie widać ;)

Potem minęło prawie pół roku i pojechałam za róg po lody i wiecie co? na parkingu zamiast hamulca wcisnęłam gaz a że auto jest z automatem to było duże bum w zaparkowane obok auto. to już z całą pewnością było widać i trzeba było auto naprawić.

W lipcu złapałam gumę jadąc stówą na autostradzie ale o dziwo opanowałam kierownicę i skończyło się tylko na mega strachu.

We wrześniu nie było już tak wesoło, bo wjechałam na skrzyżowanie na czerwonym (no co? każdemu raz w życiu się może zdarzyć) i niestety było bardzo duże bum w bok auta. Bardzo duże! Dostałam mandat i 6 punktów i obiecałam sobie, że nie będę jeździć służbowym autem męża. Solidne postanowienie!

No ale nasze prywatne auto jest takie niewygodne. Przedwczoraj musiałam szybko skoczyć do dentysty z dzieckiem i wzięłam to przyjemne służbowe auto. Wychodząc nawet się śmiałam, że jadę rozbić je po raz kolejny cha cha cha :)

Jak wracałam od dentysty to jadący z naprzeciwka dostawczak ściął zakręt i ... oderwał mi lusterko. Naprawdę. Nie chcielibyście usłyszeć co mój mąż powiedział mi przez telefon jak zadzwoniłam żeby mu o tym powiedzieć. Jedyna satysfakcja to, że tym razem ktoś inny dostał mandat i 6 punktów.

:(

ale ja naprawdę nie wiem o co chodzi, taka karma czy co?

17:08, ani_anka
Link Komentarze (2) »
wtorek, 03 listopada 2015
niedziela, 01 listopada 2015
czwartek, 29 października 2015

na meblach

bo jesień taka piękna, że zamiast sprzątać weekendami to włóczę się z rodziną i psami ;)

jesień

jesień

jesień

wtorek, 27 października 2015

W końcu odwiedziliśmy tą kontrowersyjną wystawę ciał.

Jest świetna!

Najbardziej mnie zafascynował zarodek i płód - oczu nie mogłam oderwać!

Narządy wewnętrzne, schorowane narządy wewnętrzne, doprawdy fascynujące.

Polecam!

poniedziałek, 26 października 2015

Wiadomo! Idzie jesień a w kinie pojawia się baaardzo dużo nowego dobrego kina!

Zaliczyliśmy z dzieckiem "Hotel Transylwania II" i powiem prawdę, że strasznie nie chciało mi się iść, nawet kombinowałam, że może on sam pójdzie a ja na wypad po sklepach :) 

Jednak poszliśmy całą rodziną: mama, tata i dziecko i wiecie co, uśmiałam się do łez! Naprawdę!

Wczoraj sama z dzieckiem poszłam na "Marsjanina". Pan sprzedający bilety uprzedził mnie, że film jest w nieodpowiedniej kategorii wiekowej dla mojego dziecka, ja uprzejmie stwierdziłam, że wiem ale biorę go na własne ryzyko ;)

Film świetny, optymistyczny, pokazujący wolę życia! Zdecydowanie interesujący i zrozumiały dla dziewięciolatka. Polecam!

piątek, 02 października 2015

naprawdę dużo się dzieje a co najlepsze dzieje się również w naszej dzielnicy :)

w poprzednią niedzielę odbył się III Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci

Jak przystało na dzielnicę której nazwa związana jest z legendą o smoku Strachocie było przedstawienie o smokach ;)

smok

smok

smok

smok

i nawet żywe obrazy były :)

obraz

i nawet iluzjoniści byli ale ich nie sfotografowałam :(

piątek, 25 września 2015
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 25